Úvod > Oznamy > Policajné cvičenie "TROLEJBUS"

Policajné cvičenie "TROLEJBUS"

Oznamy , 22 mar, 2023

Dňa 21. 03. 2023 sa uskutočnilo policajné cvičenie s pracovným názvom "TROLEJBUS", 

počas ktorého sa museli všetky záchranné zložky popasovať s nebezpečnými páchateľmi,  ktorí si za rukojemníkov vzali nič netušiacich cestujúcich.

Cvičenie sa konalo u nás v areáli Dopravného podniku mesta Banská Bystrica. Na cvičenie sme poskytli policajným zložkám starý vyradený trolejbus.

Toto cvičenie pripravili príslušníci Pohotovostného Policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici v spolupráci s Pohotovostnou motorizovanou jednotkou, hasičmi, záchrannou zdravotnou službou ZaMED a Fakultou zdravotníctva so sídlom v Banskej Bystrici, katedrou Urgentnej zdravotnej starostlivosti, poskytovanie neodkladnej zdravotnej starostlivosti.

Ošetrovanie a bezpečná evakuácia zranených si v takýchto prípadoch vyžaduje úzku koordináciu všetkých zúčastnených zložiek.  

Dôležitú úlohu dnes na mieste incidentu zohral aj tím policajných vyjednávačov, ktorí sa po celý čas snažili s páchateľomi komunikovať a ochrániť tak život a zdravie všetkých osôb zadržiavaných v trolejbuse. 

Cvičenie nakoniec ukončil až nevyhnutný služobný zákrok banskobystrických kukláčov. 


Zdroj : FB_Polícia SR - Banskobystrický kraj